Jakie drzewa do ogrodu? Nasze propozycje

Piękne krzewy i drzewa ogrodowe są wybierane tak, aby stworzyć piękną kompozycję, podzielić ogród na części, ukryć teren przed oczami przechodniów lub sąsiadów. Ponieważ dekoracyjne drzewa i krzewy mają tak długą żywotność, kompozycje ogrodowe muszą być starannie dobrane. Odkryj, które piękne drzewa są idealne do wykorzystania jako dekoracje. Spójrz na artykuły na temat drzew do ogrodu, które zebraliśmy tutaj, jeśli potrzebujesz więcej inspiracji. Które z ozdobnych drzew do ogrodu wybrać?

  • Czy wiesz jakie gatunki drzew są dobre do ogrodu? Przeczytaj o nich.
  • Nauczymy Cię, jak zabezpieczać drzewa.
  • Przeczytaj o drzewach liściastych w ogrodzie.
  • Dowiedz się, jakie drzewa iglaste sprawdzają się w ogrodzie.
  • Czy znasz gatunki drzew odpowiednie do małego ogrodu? Powiemy Ci o nich.
  • Sprawdź, jakie drzewa są często sadzone w ogrodach.
Jakie drzewa do ogrodu

Jakie drzewa do ogrodu?

Jakie drzewa ozdobne do ogrodu?

Liściaste drzewa ozdobne, ozdobne drzewa iglaste, krzewy ozdobne, kwitnące drzewa ozdobne, krzewy owocowe i drzewa iglaste to wszystkie opcje. Mamy wiele drzew do wyboru. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni gatunek do wystroju ogrodu, ponieważ usunięcie lub przesadzenie dużych drzew może być trudne i może wymagać zgody miasta. W konsekwencji, w wielu przypadkach, małe ozdobne drzewa, takie jak klony palmowe lub cięte wiśnie, które można łatwo zintegrować z wystrojem ogrodu, dodając klomby lub trawy ozdobne są odpowiednią opcją.

Rośliny szczepione na pniu są fascynującą alternatywą dla tworzenia miniaturowych drzew ozdobnych z kulistą lub parasolową koroną. W klombach lub wśród uroczych traw te małe drzewka wyglądają cudownie.

Jakie drzewa ozdobne do ogrodu

Jakie drzewa ozdobne do ogrodu?

Jak zabezpieczyć drzewo? Czemu należy je chronić?

Ponieważ wiele pięknych drzew nie jest odpornych na mróz, ważne jest, aby zadbać o to podczas sadzenia w ogrodzie. Drzewa z odległych od zabudowy miejscach powinny być sadzone na obszarach chronionych przed wiatrem. Młode sadzonki powinny być chronione przed zimnem przez pierwsze 2-3 lata po posadzeniu. Dotyczy to w szczególności średnich drzew, którym ukształtował się pień. Pnie drzew powinny być upinane tuniką, słomą lub włókniną, a wokół nich należy rozłożyć ściółkę z kory.

Jak zabezpieczyć drzewo

Jak zabezpieczyć drzewo?

Ozdobne drzewa liściaste – piękna dekoracja

W różnych porach roku wybierane są ozdobne drzewa liściaste, aby upiększyć ogród. Wiosną kwitną prawie wszystkie krzewy ozdobne i rośliny wieloletnie. Podczas sadzenia krzewów z żółtymi lub pomarańczowymi liśćmi należy pamiętać, że zapewniają one wiele estetycznego i malowniczego krajobrazu.

Warto również pomyśleć o drzewach do ogrodu, takich jak brzozy, irgi, klon palmowy – miłorząb, które jesienią zmieniają kolor na czerwony. Jesienią owoce drzew ozdobnych, takich jak jarzębina i jabłonie ozdobne, są szczególnie piękne. W jesiennym ogrodzie mogą znaleźć się również drzewa owocowe z pięknymi czerwonymi owocami, takie jak okrągłolistne dławiki i berberysu.

Zimą krzewy ozdobne, takie jak irgi, wiecznie zielony bukszpan, kalina, mahoń lub trzmiel, zostaną wykorzystane do poprawy krajobrazu. Zimą szczególnie atrakcyjna jest błyszcząca kora brzozy.

Ozdobne drzewa liściaste

Ozdobne drzewa liściaste

Drzewa iglaste jako element dekoracyjny

Nawet w środku zimy ozdobne drzewa iglaste pozostają zielone i ożywiają krajobraz. Z drugiej strony, sadzenie ogrodu wyłącznie drzewami iglastymi byłoby nudne. Najlepsze dekoracyjne drzewa iglaste do żywopłotów to zachodnie cyprysy żytnie i jałowce. Wiosną i latem drzewa iglaste są mniej zauważalne i mogą być wykorzystywane jako tło dla innych roślin. Zimozielone drzewa ozdobne mogą w pełni pokazać swoje piękne cechy tylko jesienią i zimą.

Zimą można wykorzystywać rośliny o unikalnych zwyczajach, formach lub skręconych gałęziach, takie jak modrzew japoński Diana, acacia robinia Tortuosa lub wierzba babilońska Tortuosa.

Drzewa iglaste doskonale nadają się do ogrodów ze stawami, ponieważ ich liście nie zanieczyszczają wody jesienią. Rośliny takie jak cyprys bagienny, zachodni żywy cyprys i cis nadają się do stosowania wokół stawu.

Drzewa iglaste jako element dekoracyjny

Drzewa iglaste jako element dekoracyjny

Drzewa do małego ogrodu

W małym ogrodzie ładnie funkcjonują skromne drzewa ozdobne, takie jak ścięta wiśnia, palma i klon japoński, brzoza czy wierzba babilońska. Średnica drzewa jest bardziej znacząca niż wysokość drzewa w małym ogrodzie.

Większość drzew i roślin ozdobnych kwitnie na wiosnę. Kwitnące drzewa ozdobne, takie jak judasz kanadyjski, głóg i wiśnia ścięta, tulipanowiec, są doskonałym wyborem do ogrodu, ponieważ mogą być wykorzystywane jako dekoracje po nich zakwitły.

Drzewa i krzewy, które są często używane jako rośliny ozdobne

Pokażemy Ci teraz, jakie drzewa są często sadzone w ogrodach. W ogrodach popularne są zarówno różne drzewa liściaste, jak i iglaste. Oto nasze propozycje drzew do ogrodu:

Tuja, często znana jako żywotnik

Roślina ta jest często używana jako drzewo ozdobne w parku i występuje w różnych kształtach kolumnowych i sferycznych. Tuja jest doskonałą rośliną żywopłotową, ponieważ można ją przyciąć do pożądanego kształtu. Drzewa ozdobne mogą być formowane w różne kształty. Rośliny karłowate są idealne do skalniaków i dekoracji grobów.

Klon palmowy

Atrakcyjne liście klonu palmowego, które występują w różnych kolorach, sprawiły, że jest to popularne drzewo ozdobne. Popularne żółte, czerwone, pomarańczowe lub złote liście dobrze działają w ogrodzie. Skromne rozmiary drzewa pozwalają mu zmieścić się nawet w najmniejszym ogrodzie. Jesienią liście klonu palmowego odbarwiają się i pogłębiają swój kolor, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi.

Ponieważ klon palmowy jest wrażliwy na mróz, należy go sadzić w osłoniętym miejscu.

Jabłonie

Jabłonie w małych ogrodach są bardzo korzystne. Różowe kwiaty i złote, czerwone lub różowe owoce zdobią jabłoń.

Jabłonie w małych ogrodach

Jabłonie w małych ogrodach

Wiśnie

Wiśnie to małe ozdobne drzewa, które mogą być używane do ozdabiania ogrodu w japońskim stylu, ale nie są ograniczone do tego. Prunus Serrulata ma różowe i białe kwiaty, które kwitną w maju. Brązowo-czerwone liście, które jesienią stają się pomarańczowe i złote, są często wykorzystywane jako dekoracje. Odmiana ta rozwija się w zacienionych obszarach z mokrą glebą.

Wiśnia japońska piłkowana (Shirofugen)

Jest to jedna z piękniejszych odmian wiśni japońskiej. Kiedy kwiaty są w pąkach, są różowe, kiedy się otwierają, są białe, następnie po kilku dniach znów są różowe. Młode liście mają jasnoczerwony kolor. W jesieni staje się żółta i pomarańczowa w dalszej części sezonu.

Brzozy

Brzozy są rzadko wykorzystywana w ogrodzie. Są jednak wspaniałe jako ogrodowe drzewa ozdobne, z odmianami takimi jak:

Grab pospolity (Fastigiata)

Odmiana kolumnowa, która jest często stosowana jako piękne drzewo w parkach, z zielonymi liśćmi, które żółkną jesienią.

 

Ogród powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby można było z niego korzystać przez cały rok. Rośliny powinny być wybierane w sposób, który pozwala na ich wykorzystanie jako cechy dekoracyjnej o każdej porze roku. Wiosną będą kwitnące drzewa i krzewy, latem wspaniałe liście, jesienią dziwnie wygięte gałęzie i jasnozielone drzewa lub drzewa z ciekawie wygiętymi gałęzie w zimie.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *