Jak pozbyć się mrówek z ogrodu – sprawdzone sposoby

Kiedy mrówki atakują twój ogród, pozbycie się ich może być wyzwaniem. Mrówki mogą być korzystne dla ogrodu, ale mogą być również szkodliwe. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć pozbyć się mrówek w swoim ogrodzie. Próba pozbycia się tych mrówek w ogrodzie może być trudnym zadaniem. Jeszcze trudniejsze jest pozbycie się mrówki bez zranienia roślin. Ponieważ starasz się chronić swoje rośliny, nie każda metoda eliminacji mrówek zadziała.

  • Mrówki są niechcianymi mieszkańcami naszych ogrodów.
  • Czy wiesz, że mrówki są jednak także naszymi przyjaciółmi?
  • Sprawdź, jakie są pozytywne działania mrówek.
  • Jeśli chcesz pozbyć się mrówek, masz kilka naturalnych sposobów. Dowiedz się jakich.
  • Pozbycie się mrówek z ogrodu nie musi wiązać się z wykorzystaniem chemii.
Jak pozbyć się mrówek z ogrodu

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Jak zwalczyć mrówki i dlaczego je zwalczamy?

Drogi ogrodniku, mrówka jest zarówno przyjacielem, jak i przeciwnikiem. Mrówki w ogrodzie nie są całkowicie niemile widziane. Dowiedz się więcej o wpływie tego enigmatycznego stawonoga, a także o tym, jak sobie z nim poradzić.

Mrówki są naturalnymi kontrolerami szkodników. Mrówki, tak jak biedronki, gąsienice i inne pomocne robaki, spożywają jaja szkodników i młode lub przerywają je podczas karmienia. Mrówki są tak silnym biologicznym środkiem kontroli, że niektórzy hodowcy celowo wprowadzają je w ramach zintegrowanego podejścia do ochrony przed szkodnikami. Mrówki napowietrzają glebę, wykopując tunele, które przynoszą wodę, tlen i składniki odżywcze do korzeni roślin w tradycyjnym ogrodnictwie. Przyspieszają również rozkład materii organicznej, takiej jak liście i martwe owady, umożliwiając nawożenie roślin. Obecność kilku mrówek w ogrodzie zwykle nie jest powodem do niepokoju.

Mrówki występują w ponad 12 000 różnych gatunków. Są interesującymi stworzeniami i pomimo tego, że robią wiele dobrego, ogrodnicy często uważają ich obecność za przytłaczającą. Duże inwazje mogą zacząć migrować do twojego domu w poszukiwaniu pożywienia i możesz zainteresować się kontrolą mrówek. Na rynku dostępnych jest wiele chemikaliów zabijających mrówki, ale kontrolowanie mrówek naturalnie w ogrodzie może być preferowaną opcją.

Jak zwalczyć mrówki

Jak zwalczyć mrówki?

Naturalne sposoby na mrówki w ogrodzie

Uprawa ogrodu i oglądanie wspaniałego zachodu słońca z dziećmi jest cudowne, dopóki mrówki ogrodowe nie zaatakują. Mrówki ogrodowe są w stanie wyrządzić szkodę roślinom, a także uczynić twój niegdyś piękny ogród niewygodnym środowiskiem dla ciebie i twoich dzieci. W rezultacie pozbycie się mrówek w ogrodzie może mieć kluczowe znaczenie. Aby się ich pozbyć, nie musisz od razu używać chemii. Możesz zastosować jeden z naturalnych sposobów na pozbycie się mrówek z Twojego ogrodu.

Jeśli chodzi o pozbycie się mrówek, dobrze jest zacząć od ustalenia, gdzie żyją. Ich gniazda są często odkrywane w kopcach. Ponieważ będą stale dążyć do powrotu do swojego gniazda, jeśli potrafisz zidentyfikować ich ścieżkę i podążać nią do kopca, będziesz w stanie zniszczyć większość z nich.

Jeśli doszedłeś do wniosku, że mrówki nie mają miejsca na twoim podwórku, powinieneś wiedzieć, że mrówki należą do najstarszych żyjących gatunków na świecie. W przeszłości współistniały z dinozaurami. W rezultacie przetrwały masowe wymieranie. Są dość biegłe w dostosowywaniu się, aby przetrwać. W rezultacie walczenie z nimi w ogrodzie może być trudne.

Eliminacja mszyc

Mszyce i inne szkodniki wysysające sok muszą zostać wyeliminowane. To zniechęci mrówki do pozostawania w celu zbierania spadzi. Podobnie jak ludzie hodują krowy, mrówki hodują mszyce, chroniąc je przed drapieżnikami, aby mogły „doić” od nich spadzi. Powrócą do gniazda ze spadzią, aby podzielić się z królową i innymi pracownikami. Mszyce są czasami przenoszone przez mrówki do gniazda lub do zdrowszych roślin.

Ziemia okrzemkowa

Pylenie ziemi okrzemkowej nad kopcem mrówek jest doskonałym sposobem. Mrówki i inne owady są zabijane przez ostre krawędzie granulek, gdy je trawią. Ziemia okrzemkowa składa się z okrzemek, które są martwymi zwierzętami morskimi. Można go znaleźć praktycznie w każdej szkółce ogrodowej. Znajdź szlaki mrówek i podążaj za nimi, aby dowiedzieć się, skąd pochodzą mrówki lub gdzie jest ich gniazdo. Nałóż cienką linię proszku z ziemi okrzemkowej wzdłuż ścieżek i wokół miejsc, w których roją się owady. Jedną z wad tej procedury jest to, że musi pozostać sucha do pracy, dlatego musi być ponownie nakładana po deszczu lub nawadnianiu.

Połączenie boraksu i cukru

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się mrówek na podwórku jest użycie tej strategii. W ciągu tygodnia możesz pozbyć się wszystkich swoich brzydkich mrówek ogrodowych. Boraks jest solą mineralną występującą w przyrodzie, która jest niezwykle szkodliwa dla mrówek. Układ trawienny mrówek załamuje się po spożyciu toksycznej substancji i ostatecznie umierają. Mrówki nie są w stanie metabolizować boraksu i zginą, zabierając ze sobą wielu członków rodziny gniazdującej. Roztwór boraksu jest bezpieczny w użyciu w pobliżu roślin, ale jest niebezpieczny dla ludzi i zwierząt, więc trzymaj go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

Zrób pułapkę na truciznę z boraksem (lub kwasem borowym) i cukrem. Szybkie wyszukiwanie w Internecie może znaleźć dziesiątki przepisów na trucizny szkodników DIY na bazie boraksu i kwasu borowego. Królowa połknie truciznę i umrze, gdy mrówki robotnice znajdą posiłek i zwrócą go do gniazda. To tylko kwestia czasu, zanim pozostała część populacji mrówek zostanie wyeliminowana przez usunięcie królowej.

Naturalne sposoby na mrówki w ogrodzie

Naturalne sposoby na mrówki w ogrodzie

Wprowadź nicienie, które są korzystne

Wprowadzenie pomocnych nicieni do konsumpcji mrówek to kolejna naturalna technika pozbycia się upartych mrówek w ogrodzie. Nicienie to mikroskopijne, smukłe robaki, które zamieszkują korzenie i liście roślin, atakując i zabijając szkodniki. Nicienie mają wiele zalet. Są nietoksyczne dla ludzi i zwierząt domowych, łagodne dla gleby i mogą być stosowane ostrożnie w celu wyeliminowania niektórych szkodników, nie powodując szkody dla pożytecznej flory i fauny. Te mikroskopijne robaki są bardzo przystępne cenowo i przydadzą się, jeśli leczysz duży obszar. Są również proste w użyciu i niszczą szkodniki w ciągu kilku dni. Nicienie będą szukać mrówek w ogrodzie, nakłuwać ich ciała i uwalniać bakterie szkodliwe dla owadów, natychmiast zatruwając krew mrówki. Mrówki umrą wkrótce potem, a robaki je zjedzą. Optymalny czas na zastosowanie tego zabiegu to późne lato i wczesna jesień. Mrówki są zwykle małe o tej porze roku, a nicienie mogą łatwo przebić skórę i dostarczyć szkodliwe zarazki do ciała owada. Zaleca się również stosowanie robaków, gdy pogoda jest chłodna i wilgotna, wcześnie rano lub później w ciągu dnia, gdy zachodzi słońce. Wynika to z faktu, że nicienie mogą łatwo zginąć pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego.

Gorąca woda

Napełnij mrowisko wrzącą wodą. Oczywiście ta metoda działa tylko wtedy, gdy wiesz, gdzie znajduje się gniazdo mrówek. Pamiętaj, że mrówki budują swoje domy, aby wytrzymać deszcz i powodzie. W rezultacie zabicie królowej może zająć wiele prób (i zniszczyć kolonię). Kiedy mrówki wchodzą w kontakt z gorącą wodą, umierają natychmiast. W swoim ogrodzie znajdź mrowisko i ostrożnie wlej wrzącą wodę do środka. Ponieważ mrowiska mogą być dość głębokie, a dotarcie do królowej może wymagać licznych prób nalania gorącej wody, ta strategia może nie działać od razu. Pamiętaj, że mrówki budują swoje gniazda, aby przetrwać deszcz, więc będziesz musiał kilka razy wlać wrzącą wodę na mrowisko, aby całkowicie wyeliminować kolonię.

Olej i mydło w płynie

Połączenie mydła w płynie i oleju jest doskonałą kombinacją zabijania mrówek, ponieważ osłabia i dusi ich egzoszkielety. Możesz to szybko ugotować, ponieważ wszystkie składniki są łatwo dostępne w Twoim domu. Połącz jedną łyżkę mydła w płynie i półtorej łyżki standardowego oleju spożywczego w misce do mieszania. Aby uzyskać udaną eliminację mrówek, wlej je bezpośrednio na mrówki i do ich gniazda.

Co odstrasza mrówki

Co odstrasza mrówki?

Co odstrasza mrówki? – Nie musisz ich zabijać

Jest kilka sposobów na odstraszenie mrówek. Niekoniecznie trzeba stosować metody skutkujące ich eliminacja. Możesz zastosować te “humanitarne” sposoby, aby wygonić mrówki ze swojego ogrodu.

Zioła w ogrodzie

Zioła to świetny sposób na urozmaicenie ogrodu. Podczas gdy większość z nich jest nieszkodliwa zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, zioła są dobrym sposobem na mrówki. Posadź zioła, takie jak mięta pieprzowa, goździki, wrotycz pospolity, lawenda, rozmaryn i kocimiętka w swoim ogrodzie, aby trzymać owady z daleka. Mięta pieprzowa zawiera miętowy składnik, który działa jak pestycyd i eliminuje ślad zapachowy mrówek, zmuszając je do przeniesienia się w inne miejsce.

Cynamon

Jest to subtelniejsza metoda zapobiegania uszkodzeniu rośliny przez mrówki. Po prostu ułóż go wokół rośliny, która chcesz chronić i obserwuj, jak mrówki uciekają z tego obszaru. Cynamon odpycha mrówki, zamiast je zabijać, co czyni go bardziej humanitarnym podejściem.

Pozostałe metody

Zastosuj ocet i wodę na obszar, jeśli jest kilka mrówek.

Goździki zawierają cząsteczkę chemiczną eugenol, która odpycha mrówki od tworzenia gniazd na twoim podwórku i zabija je.

Posyp pieprz cayenne lub zmielony cynamon wokół swoich roślin. Może to pomóc odeprzeć mrówki bez szkody dla nich.

Użycie kilku garści mąki kukurydzianej lub proszku dla niemowląt na kopcach mrówek może pomóc w wyeliminowaniu mrówek.

Jeśli jesteś jak większość ogrodników, chciałbyś uniknąć stosowania pestycydów. Aby pozbyć się mrówek w ogrodzie, użyj kombinacji dowolnego ze sposobów, które zaproponowaliśmy. Pamiętaj, tylko aby traktować rośliny i zwierzęta w sposób selektywny, aby zapobiec ich zabijaniu. Chociaż podziwiamy mrówki za ich zdolność ostrzegania nas o dodatkowych inwazjach i za prace porządkowe, które wykonują, czasami mogą być bolesne. Zanim zaczniesz uciekać się do chemikaliów, wypróbuj niektóre z tych bezpieczniejszych alternatyw.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *