Jak zaprojektować mały ogródek?

Nawet mały ogródek ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zadowoleni. Odpowiednie planowanie pozawala stworzyć bardzo atrakcyjny mały ogródek. Mały ogródek dostosowany do twoich potrzeb i oczekiwań będzie prawdziwą oazą spokoju. Może to być miejsce spotkań rodzinnych, spożywania posiłków lub po prostu miejscem relaksu.

  • Mały ogródek może być piękny i zachwycający.
  • Projektowanie małego ogródka, jest zadaniem wymagającym.
  • Odpowiednie planowanie pozowała stworzyć cudowny ogródek.
  • Stosując różne podstępy i chwyty, możemy optycznie powiększyć nasz mały ogródek. Dowiedz się jak to zrobić.
Jak urzadzić mały ogródek przed domem

Jak urzadzić mały ogródek przed domem?

Jak urządzić mały ogródek?

Masz niewielką przestrzeń zewnętrzną i zastanawiasz się, jak zaprojektować swój mały ogródek? Jest to odrobinę trudniejsze zadnie niż to, jak zaprojektować duży ogód przed domem. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, jakie mamy szczęście, że mamy jakikolwiek zewnętrzny obszar, który można nazwać naszym własnym po dziwnych wydarzeniach z ostatniego półtora roku. Duży ogród wiejski wypełniony kwiatami byłby idealny, ale nawet skromny ogród, balkon lub mały taras na dachu zapewniał wytchnienie od zakazów i blokad. Jedyną wadą małego ogrodu jest to, że może być trudniejszy do zaprojektowania, ale nie ma potrzeby zastraszania. Uzbrój się w odpowiednie wskazówki i techniki projektowania ogrodów, a będziesz mieć wszystkie narzędzia potrzebne do przekształcenia go w mini-sanktuarium, aby cieszyć się nim przez całe lato! Nie ma znaczenia, czy masz ogród z balkonem, małe patio, a nawet mały ogród przed domem. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i sadzeniu możesz przekształcić go w obszar, z którego możesz być dumny.

W słoneczne dni prawdopodobnie będziesz chciał mieć ładne miejsce do siedzenia, więc oczyść trochę miejsca i poszukaj modnych mebli ogrodowych, ustaw parasol i przygotuj się na posiłek na świeżym powietrzu.

Następnie nadszedł czas, aby zacząć planować swój ogród. Być może wszystko, czego potrzebujesz, to doniczki, aby otoczyć stół i krzesła wspaniałymi sezonowymi roślinami i ziołami. Możesz mieć wystarczająco dużo miejsca na piękną granicę, która przekształca twój ogród miejski w wiejski ogród.

Ja urządzić mały ogródek

Ja urządzić mały ogródek?

Jak zaaranżować mały ogródek przed domem?

Jak więc zaaranżować mały ogródek przed domem? Nawet najmniejszy ogród może mieć niezwykły wpływ na twoje otoczenie, tak samo, jak większy trawnik lub taras, z ostrożnym układem i sadzeniem.

Chociaż właściciele domów nie zgadzają się co do tego, co definiuje mały ogród, większość z nas ma mniejsze działki niż byśmy woleli. Istnieje jednak mnóstwo pomysłów i rozwiązań ogrodowych, które pomogą ci w pełni wykorzystać przestrzeń zewnętrzną. Abyśmy nie zapomnieli, utrzymanie małego ogrodu zajmuje znacznie mniej czasu i wysiłku.

Aby zbudować skromny i idylliczny ogród swoich marzeń, zastanów się, w jaki sposób możesz poprawić obszar zewnętrzny, który już musisz dopasować do swojego stylu życia, nie czyniąc go ciasnym lub zatłoczonym.

Bądź inspirujący w poszukiwaniu swojego stylu

Aby stworzyć atrakcyjne i funkcjonalne środowisko, które wygląda wspaniale przez cały rok, dogłębne badania są niezbędne na początku przy planowaniu małego ogrodu.

Aby uzyskać poczucie tego, co lubisz, udaj się do jak największej liczby otwartych ogrodów i pól publicznych. Są one wypełnione małymi ogrodami pokazowymi stworzonymi przez ogrodników krajobrazowych, aby jak najwięcej wykorzystać małe przestrzenie, dzięki czemu będziesz rozpieszczany wyborem.

Zmierz swoją ziemię

Zacznij planować mały układ ogrodu z listą życzeń i wszelkimi wyzwaniami, które może będziesz musiał rozwiązać, niezależnie od tego, czy zaczynasz od pustego płótna, czy dziedziczysz dojrzały ogród, który wymaga przebudowy. Chcesz na przykład zacisznego siedzenia, a także jadalni? Czy pergola byłaby dobrym sposobem na rozbicie trawnika i patio? Czy musisz naprawić zatkany odpływ lub wymyślić pomysły ogrodowe, aby twoja przestrzeń wyglądała na większą?

Następnie, aby przeanalizować potencjał swojego ogrodu, zmierz go i zbadaj. Zastanów się, gdzie słońce wschodzi i zachodzi w ciągu dnia, a także jak miejsca mogą się zmieniać w nadchodzących porach roku i latach. Zastanów się, w jaki sposób twoja strategia sadzenia będzie ewoluować w czasie.

Wybierz swoje pomysły na projekt małego ogrodu

Unikalny wzór położy podwaliny pod twój mały ogród, w zależności od jego wielkości. Trzy najczęstsze projekty ogrodów są okrągłe, ukośne i prostokątne. Można je następnie spersonalizować za pomocą roślin i odmian tych motywów, aby twoje miejsce było wyjątkowo twoje. Nieformalne ogrody są luźniejsze w stylu, mają zakrzywione i zamaszyste krawędzie, podczas gdy formalne ogrody mają proste linie i symetrię.

Zapisz swój plan

Popełnianie błędów na papierze jest znacznie tańsze, więc zacznij od skalowanego rysunku ogrodu takim, jaki jest, a następnie dodaj swoje pomysły jako oddzielne wycięcia, które możesz układać i poruszać. Alternatywnie, poszukaj internetowego planera ogrodów, który pozwala wprowadzać pomiary i cyfrowo wyobrazić sobie idealne miejsce.

Rozwijaj piękne granice

Niestety, małe ogrody są często otoczone murami i ogrodzeniami i często są lekceważone, więc upewnienie się, że twarde krajobrazy i granice są odpowiednio zaplanowane, może być równie ważne, jak zieleń. Poszukaj rozwiązań tego problemu, takich jak zastosowanie jednego z małych pomysłów na tarasy ogrodowe w celu uzyskania gładkiego wykończenia.

Jeśli widok poza ogród jest atrakcyjny, uczyń samą granicę centralnym punktem. Niskie ogrodzenie ujawni widok i da poczucie, że twoje podwórko jest nieskończone. Dlaczego nie pomalować naturalnego drewna na jasny kolor, aby stworzyć poczucie przestronności i pozwolić florze się wyróżnić? Łuki, pergole i kraty zapewniają wysokość i prywatność od świata zewnętrznego.

Zrób plan sadzenia

Twardy pejzaż i granice nadają ogrodowi strukturę, a wybory sadzenia dodają charakteru, kształtu i miękkości. Zamiast ograniczać rośliny wzdłuż marginesów, które mogą zamykać przestrzeń, ruch między liśćmi a granicami może pozwolić na przepływ ogrodu i wprowadzić rośliny do domu. Zanim kupisz, przeprowadź wywiad dotyczący wysokości, rozprzestrzeniania się i preferencji glebowych roślin. Aby uzyskać spójny układ, trzymaj się jednej palety kolorów. Wybierz odcienie płatków z malowanymi meblami ogrodowymi lub poduszkami zewnętrznymi i dywanami w jednym, lub dwóch uzupełniających się odcieniach.

Jak zaararanżować mały ogródek przed domem

Jak zaararanżować mały ogródek przed domem?

Jak zagospodarować mały ogródek przed domem?

To jak zagospodarujesz swój mały ogródek przed domem, będzie miało wpływ na twoje zadowolenie z jego użytkowania w przyszłości. Przy dzisiejszym gorączkowym stylu życia ogród, bez względu na to, jak mały masz ogród, służy on jako przedłużenie naszych domów i musi być elastyczny. Wybierz meble ogrodowe, które są przenośne i mogą służyć kilku celom, aby stworzyć miejsce do relaksu, imprezowania i spożywania posiłków na świeżym powietrzu – szczególnie ważne przy planowaniu pomysłów na ogród na dachu, gdy przestrzeń jest ograniczona. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją małą przestrzeń, kup składane meble do jedzenia, abyś mógł je szybko przechowywać lub zakrywać, gdy nie są używane. Rozważ dodanie punktu centralnego lub miejsca docelowego, takiego jak drzewo, fontanna lub siedzenia, które pozwolą ci zobaczyć przestrzeń z innego punktu widzenia po przyjeździe.

Jaki jest najlepszy sposób, aby mały ogród wyglądał ładnie?

Złudzenia optyczne dodadzą intrygi i pomogą ci w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Używając oszustwa, spraw, aby mały ogród wydawał się większy lub gęściej obsadzony. Lustra będą odbijać światło i zapewniać wrażenie dodatkowej przestrzeni. Kwitnące pnącza na ogrodzeniach kratownicowych i ścianach zewnętrznych przyciągną uwagę w górę lub na zewnątrz, a wysokie gatunki roślin dodadzą wysokości.

Planując mały ogród, dodaj atrakcyjne pomysły na oświetlenie zewnętrzne, takie jak oświetlenie wiszące zawieszone na drewnianej pergoli powyżej, aby poprawić nastrój swojego małego schronienia. Oświetlenie ogrodowe to piękny i przydatny sposób na zmianę atmosfery przestrzeni zewnętrznej.

Małe ogrody to fantastyczny obszar do nakładania dużej ilości oświetlenia zewnętrznego, ponieważ nie potrzebujesz setek metrów świateł, aby przestrzeń była piękna. Zewnętrzne opcje oświetlenia wiszącego, takie jak wiszące lampki nad głową, kinkiet zewnętrzny lub owijanie drzew w zewnętrzne girlandy ogrodowe, mogą cię zainspirować, a kinkiety zewnętrzne można umieścić na dowolnej dostępnej powierzchni, aby stworzyć ciepły blask.

Jakie rodzaje roślin są najlepsze dla małego ogrodu?

Jeśli chodzi o małe ogrody, mniej znaczy więcej, więc oprzyj się pokusie wtłoczenia zbyt wielu roślin. Zamiast tego skoncentruj się na kilku większych przedmiotach, takich jak para drzew oszczędzających miejsce doniczkowych w ogromnych doniczkach lub wysoka ściana mieszkalna, aby zapewnić wysokość i kolor apodyktycznej ścianie zewnętrznej. To, że twój ogród jest mały, nie oznacza, że wszystko w nim musi być. Pojedyncza duża doniczka będzie miała większy wpływ niż kilka małych, ponieważ sprawi, że przestrzeń nie będzie wyglądać na zatłoczoną. Możesz mieszać i dopasowywać kwiaty i zioła, które uzupełniają się nawzajem i ogólną kolorystykę. Nawet skromny ogród warzywny z uprawami takimi jak pomidory i zioła można uprawiać w doniczkach. Pamiętaj, ze niektóre rośliny i ziołą przy okazji są tym co odstrasza komary.

Bez względu na to, jak mały jest twój ogród, możesz stworzyć tam coś pięknego i funkcjonalnego, więc czytaj dalej, aby uzyskać więcej pomysłów. Mniejsza skala ogrodu nie oznacza, że brakuje mu atrakcyjności lub różnorodności.

Jak zagospodarować mały ogródek przed domem

Jak zagospodarować mały ogródek przed domem?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *