Co odstraszy komary – domowe sposoby

Komary mają sposób na zrujnowanie pięknego letniego wieczoru. Mogą one być denerwującym i niebezpiecznym towarzyszem wieczornych chwil na świeżym powietrzu. Jest wiele sposobów na zmniejszenie ich liczebności, a nawet ich pozbycie się. Dowiedz się, jak trzymać komary z dala od domu, trawnika i ogrodu.

 • Komary mogą być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.
 • Jest wiele metod odstraszania komarów. Sprawdź jakie to sposoby.
 • Wiele roślin odstrasza komary. Warto je hodować wokół domu.
 • Aby pozbyć się komarów, ważne jest utrzymywanie porządku.
 • Jakakolwiek woda, nawet niewielka sprzyja rozwojowi komarów. Pilnuj, aby jej nie było w Twoim otoczeniu.

Sposoby na komary, nieproszonych gości

Stosujemy różne sposoby na komary, aby móc w pełni cieszyć się chwilami na świeżym powietrzu po zmroku. Nic nie przebije letniej nocy spędzonej przy ognisku lub na werandzie, chłonąc chłodną bryzę po długim dniu spędzonym na słońcu. Jedyna wada? Komary! Mogą one łatwo zrujnować przyjemny letni wieczór. Komary są bólem, o którym wie każdy, kto spędził letni wieczór na świeżym powietrzu. Mogą z denerwować nawet najbardziej odpornych miłośników przebywanie na świeżym powietrzu do domu z ich jęczącym gwarem i obsesyjnym poszukiwaniem krwi. Mogą być również szkodliwe dla zdrowia. Infekcje przenoszone przez komary mogą być niezwykle niebezpieczne. Jak urządzić ogródek, aby było w nim możliwie mało komarów? Jak je zwalczać?

Jak odstraszyć komary

Jak odstraszyć komary?

Co odstraszy komary – magia zapachu

Jeśli zastanawiasz się, co odstraszy komary, odpowiedzią niech będzie jedno słowo – zapachy. Wykorzystywanie różnego rodzaju zapachów pomoże nam zaskakująco w tej teoretycznie nierównej walce z moskitami. Wykorzystaj tyle sposobów, ile chcesz. Sukces będzie gwarantowany. Tak więc wykorzystaj:

Świece lub latarnie przeciwko komarom

Zapal świece lub latarnie, które zawierają jeden lub więcej olejków eterycznych, o których wiadomo, że odstraszają komary, aby trzymać komary z dala od patio i ganku. Świece odstraszające komary są najbardziej skuteczne w małych przestrzeniach przy niewielkim ruchu powietrza

Osobiste repelenty

Jeśli chcesz pracować na podwórku lub po prostu usiąść na patio, pamiętaj, że komary są najbardziej aktywne wczesnym rankiem i późnym wieczorem. W tych godzinach należy stosować środek odstraszający. Te spraye są naprawdę skuteczne, ale po pewnym czasie przestają działać. Tak więc, jeśli zamierzasz być na zewnątrz przez dłuższy czas, zabierz ze sobą spray na komary.

Czosnek

Wszystko, co musisz zrobić, to obrać i rozbić kilka ząbków czosnku, a następnie gotować je przez około 20 minut, aby uzyskać pachnącą wodę czosnkową, którą komary gardzą. Napełnij nim butelkę z rozpylaczem i tryskaj nim tam, gdzie chcą ci przeszkadzać.

Kadzidełka

Komary nie lubią dymu, zwłaszcza śmierdzącego dymu, dlatego jest to ich utrata. Kiedy jesteś na zewnątrz, zapal kadzidełka, a będą trzymać się od ciebie z daleka. Poszukaj cytronelli, eukaliptusa i goździków wśród składników.

Perfumy do ciała

Chociaż niektóre zapachy odstraszają komary, inne, takie jak kremy do ciała i perfumy, mogą je przyciągnąć. Jeśli planujesz spędzać czas na zewnątrz w godzinach wysokiej aktywności komarów, zaleca się unikanie używania pachnących perfum, wód kolońskich, płynów do mycia ciała lub balsamów. Między kwietniem a październikiem godziny te są zwykle od zmierzchu do świtu.

Sposoby na komary

Sposoby na komary

Domowe sposoby na komary – proste i skuteczne

Mamy różne domowe sposoby na komary. Niektóre wymagają pewnych nakładów finansowych, inne są zupełnie bezkosztowe. Co możemy zrobić? Oto nasze propozycje:

Pułapki na komary

Pułapki na komary mogą być również używane do trzymania komarów z dala od ganku lub patio. Niemniej jednak bardzo ważne jest regularne zmienianie pułapek. Pułapki mogą być doskonałym sposobem na ochronę przed komarami, jeśli planujesz imprezę na świeżym powietrzu, mogą być doskonałym sposobem na komary, szczególnie gdy są używane w połączeniu z innymi środkami owadów i odstraszającymi.

Oświetlenie

Błędy są przyciągane do niektórych świateł, dlatego używaj żółtych świateł zamiast standardowych białych żarówek. Te światła błędów są zaprojektowane tak, aby trzymać szkodniki z daleka. Przyjemniejsze wrażenia na świeżym powietrzu są dodatkowo wzmocnione przez złoty blask. Przed pójściem spać wyłącz również światła zewnętrzne.

Zainstaluj siatki.

Ustaw altanę ze ścianami z siatki, aby uzyskać odrobinę luksusu ogrodowego i gwarantowaną technikę trzymania komarów i much na dystans. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, wiszące moskitiery można zawiesić na parasolu zewnętrznym. Zainstaluj siatki w oknach, dzięki temu możesz spokojnie zostawić okna otwarte w nocy.

Odpowiednia odzież

Okazuje się, że komary przyciągają ciemniejsze materiały. Jeśli chodzi o długość odzieży, jeśli możesz się ukryć, powinieneś. Ilość ukąszeń komarów, które dostaniesz pod koniec wieczoru, zostanie znacznie zmniejszona, jeśli nosisz długie rękawy i spodnie.

Kawa

Tak, filiżanka kawy rano może pomóc utrzymać komary na dystans! Fusy z kawy, po posypaniu w miejscach stojącą wodą, której nie można się pozbyć, mogą hamować tworzenie się larw komarów. Nie jest jasne, jak i dlaczego, ale naukowcy badają kawę, aby dowiedzieć się więcej o jej właściwościach odstraszających komary. Oczywiście powinieneś posypać fusy z kawy we wszystkich obszarach otaczających twój dom stojącą wodą dla najlepszej wydajności, ale nawet jeśli przegapisz kilka miejsc, powinieneś zauważyć zmniejszenie populacji komarów.

Domowe sposoby na komary

Domowe sposoby na komary

Sposób na komary – dbaj o porządek

Dobry sposób na komary to dbanie o porządek w naszym ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Nie dość, że zmniejszymy liczebność tych owadów, ale także poprawimy estetykę naszego otoczenia. Co możemy zrobić? Oto najważniejsze aspekty walki z komarami:

Usuń stojącą wodę.

Samice komarów składają jaja w stojącej wodzie w dużych ilościach. Ponieważ komar dojrzewa tylko około tygodnia od jaja do dorosłego, wyeliminowanie stojącej wody na twojej posesji pomoże ograniczyć liczbę komarów, które zaatakują podczas następnego grilla na podwórku. Opróżnij wodę, która nagromadziła się w zabawkach dla dzieci, doniczkach ogrodowych, wiadrach, pokrywkach pojemników na śmieci, taczkach lub innych rzeczach zbierających wodę. Aby uniknąć gromadzenia się wody, należy sprawdzać rynny pod kątem przeszkód i regularnie je czyścić.

Posprzątaj bałagan.

Basen dla dzieci nie jest jedynym obiektem, który może służyć jako siedlisko lęgowe komarów. Komary składają jaja w wilgotnej glebie lub śmieciach, takich jak rozkładające się resztki skoszonej trawy i stosy liści, więc usuń je tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj również o oczyszczeniu rynien z liści i innych zanieczyszczeń. Jeśli komary nadal stanowią problem na twoim podwórku i jest dużo cienia, powinieneś wyciąć drzewa, aby zwiększyć poziom światła i sprawić, że twój krajobraz będzie mniej sprzyjał tym szkodnikom.

Sposób na komary

Sposób na komary

Rośliny odstraszające komary

Niektóre rośliny, takie jak lawenda i nagietki, mają intensywne zapachy i olejki eteryczne, które naturalnie odstraszają komary. Jakie kwiaty na balkon i taras wykorzystać do dekoracji, ale także walki z komarami? Jeśli wolisz spędzać czas na zewnątrz na tarasie lub patio, wykorzystaj kilka z tych roślin i umieść je na obwodzie, aby naturalnie odeprzeć komary, jednocześnie dodając odrobinę piękna do otoczenia. Rośliny odstraszające komary obejmują:

 • Rozmaryn
 • Kocimiętka
 • Mięta pieprzowa
 • Bazylia
 • Szałwia
 • Żurawka Citronella
 • Melisa
 • Lawenda
 • Szałwia

Rośliny z tej listy to rośliny o uroczych aromatach, które utrzymają komary z daleka.

Chociaż ukąszenie komara jest nieprzyjemne i swędzące, możliwość choroby przenoszonej przez komary jest tym, co sprawia, że owady te są tak poważnym zagrożeniem. Ważne jest przestrzeganie powyższych wskazówek dotyczących odstraszania komarów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *