Jakie narzędzia do ogrodu każdy powinien mieć?

Nie potrzebujesz dużej kolekcji narzędzi do ogrodu. Jednak posiadanie odpowiedniego sprzętu ogrodowego może sprawić, że utrzymanie ogrodu będzie dziecinnie proste. W tym artykule poznasz najważniejsze narzędzi, które będą Ci pomocne w pielęgnacji ogrodu. Przeczytaj, go uważnie, aby posiąść niezbędną wiedzę do wszelkich prac ogrodowych.

  • Piękny ogród wymaga dużego nakładu pracy.
  • Pielęgnacja ogrodu jest łatwiejsza, gdy posiadasz wszystkie niezbędne narzędzia ogrodnicze. Czy wiesz, co jest Ci potrzebne?
  • Dowiesz się także, jak chronić siebie podczas pracy w ogrodzie.
  • Poznasz narzędzia, które ułatwią Ci pielęgnację ogrodu.
Jakie narzędzia do ogrodu

Jakie narzędzia do ogrodu?

Narzędzia do pracy w ogrodzie – czy warto?

Jeśli chodzi o produkty do kształtowania krajobrazu, łatwo jest zwariować. Mogą zająć dużo miejsca i kosztować dużo pieniędzy, ale utrzymywanie szopy lub obszaru przechowywania skoncentrowanego na potrzebach może uniknąć przeludnienia. Zawsze jest coś większego i lepszego, ale inwestowanie w najwyższej jakości narzędzia, na które pozwala Twój budżet i ich utrzymanie, pomoże Ci w pełni wykorzystać swoje pieniądze. Niezależnie od tego, czy uprawiasz kwiaty, warzywa, sadzisz swój pierwszy lub dwudziesty ogród (a nawet jeśli jesteś samowystarczalnym gospodarzem), jest kilka rzeczy, które każdy ogrodnik amator uważa za niezbędne. Trudno jest wiedzieć, od czego zacząć, gdy jesteś nowy w ogrodnictwie. Nawet najbardziej doświadczeni ogrodnicy wymagają odpowiedniego sprzętu. Nasza lista podstawowych narzędzi ogrodniczych pozwoli Ci rozpocząć drogę do pięknego ogrodu.

Narzędzia do ogrodu to także ochrona dla nas samych

Pierwsza grupa z naszej listy to przedmioty, które pomogą Ci w ochronie Twojego ciała. Praca w ogrodzie bowiem to ciężka praca, w której będziesz narażony na różne zagrożenia i niedogodności. Narzędzia do ogrodu w postaci odpowiedniej odzieży pomagają chronić Twoje ręce i stopy przed możliwymi zagrożeniami.

Rękawice ogrodnicze

Zrozumiesz, dlaczego rękawiczki znajdują się na szczycie naszej listy, jeśli kiedykolwiek próbowałeś podciągnąć pokrzywy lub przyciąć cierniste rośliny bez nich. Jeśli twoje ręce nie są chronione, nawet pozornie nieszkodliwe rośliny mogą sprawić, że będą bolesne i zaognione. Długotrwałe używanie narzędzi ręcznych może spowodować zaskakujące obrażenia gołych rąk z powodu tarcia i naprężenia. Ogrodnictwo będzie o wiele przyjemniejsze, jeśli zainwestujesz w parę rękawiczek, które są wystarczająco wytrzymałe, aby chronić Cię przed najbardziej kłującymi bramami. Ogrodnictwo jest piękną czynnością, ale bez odpowiednich rękawiczek może szybko stać się bólem. Rękawiczki utrzymują ręce w czystości, ale także chronią przed skaleczeniami, zadrapaniami i przebiciami, których prawie trudno uniknąć podczas kopania, siewu, przycinania, odchwaszczania i zbioru. Zamiast kupować tanie bawełniane rękawice ogrodnicze, które po prostu zapewniają pozory ochrony, zalecamy inwestowanie w przyzwoite rękawice ogrodnicze. Dłuższe mankiety utrzymują glebę na zewnątrz i chronią nadgarstki i przedramiona przed zadrapaniami.

Buty

Ogrodnictwo może szybko zrujnować twoje buty, więc zainwestowanie w parę wodoodpornych butów pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Buty do ogrodu są dobrze znane ze swojej wyjątkowej przyczepności, oddychającej, ale ciepłej podszewki i zdolności do skutecznego zrzucania zanieczyszczeń, a także z komfortu i elastyczności. Praca w butach przeznaczonych do ogrodu będzie o wiele przyjemniejsza i w perspektywie czasu bardziej opłacalna dla Twoich finansów.

Narzędzia do pracy w ogrodzie

Narzędzia do pracy w ogrodzie

Narzędzia w ogrodzie, które ułatwią Ci pracę

Są narzędzia, które nie ingerują bezpośrednio w glebę podczas pielęgnacji ogrodu, ale z pewnością ułatwiają dbanie o Twój ogród. Poznaj te oczywiste, wydawać by się mogło przedmioty.

Kosiarka do trawnika

Trudno jest utrzymać trawnik dowolnej wielkości bez kosiarki. Kosiarki występują w różnych kształtach i rozmiarach, od całkowicie ręcznych po zaawansowane technologicznie elektryczne lub spalinowe czy nawet autonomiczne roboty koszące. Najnowocześniejsze technologie, poradzą sobie nawet z ciężką pracą, jeśli chcesz ułatwić sobie życie. W zależności od wielkości ogrodu, rodzaju trawnika, nierówności terenu, odpowiednio dobrana kosiarka pozwoli Ci doskonale dbać o Twój ogród i podwórko.

Wąż ogrodowy

Woda jest niezbędna do przetrwania ogrodu, dlatego upewnij się, że wąż ogrodowy może dotrzeć i spryskać każdy obszar Twojego ogrodu. Zanim wyjdziesz i weźmiesz wąż, dowiedz się, jak długiego będziesz go potrzebować. Na ciśnienie wody wpływa długość węża; im dłuższy wąż, tym niższe ciśnienie. Węże winylowe są lżejsze i tańsze niż węże gumowe, ale łatwiej się załamują i nie są tak trwałe. Węże powinny być zwinięte i trzymane z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Słabe miejsca mogą powstać w wyniku przechowywania z załamaniami. Podlewanie wężem jest najwygodniejszą opcją.

Konewka

Plastikowe i metalowe konewki do podlewania to dwie najczęstsze formy. Dostępne są setki stylów, kolorów, rozmiarów. Chociaż plastikowe konewki są lżejsze niż metalowe, nie są równie trwałe. Aby zapobiec rdzewieniu metalowych konewek, należy je ocynkować. Możesz potrzebować dwóch końcówek konewki: jednej z głowicą zraszającą i drugiej z długą szyjką dla roślin domowych.

Taczka

Taczka może pomóc Ci przenieść wiele kilogramów po podwórku, jeśli masz do przeniesienia, kompost, ziemię, drewno lub ściółkę, lub jakąkolwiek inną ciężką operację podnoszenia i przenoszenia. Taczka może być również używana do transportu narzędzi na podwórku lub do moczenia korzeni roślin przed sadzeniem. Ciężkie lub nieregularnie rozłożone ciężary mogą utrudniać wyważenie tradycyjnych wersji z podwójnym uchwytem i pojedynczymi kołami. Warianty dwukołowe są łatwiejsze do wyważenia i operowania w trudnym terenie, dzięki czemu są idealne dla osób o ograniczonej wytrzymałości. Aby uniknąć rdzy, utrzymuj taczkę w czystości i suchości.

Narzędzia w ogrodzie, które ułatwia ci pracę

Narzędzia w ogrodzie, które ułatwią Ci pracę

Piękny ogród to właśnie te narzędzia do ogrodu

Cięcie, kopanie, sadzenie wymaga kolejnych narzędzi z naszej listy. Te narzędzia ogrodowe pomogą Ci zbudować i utrzymać atrakcyjny ogród oraz cieszyć się pięknym otoczeniem Twojego domu.

Nożyce

Wykorzystuj nożyce podczas cięcia gałęzi wielkości palca lub większego, ponieważ mają większe ostrza i większą dźwignię niż sekatory. Mechanizm przekładni zwiększa dźwignię, umożliwiając uzyskanie nawet trzykrotnie większej siły skrawania niż tradycyjne nożyce.

Sekatory

Każdy ogrodnik powinien mieć dobrą parę sekatorów. Sekatory ogrodowe są bardzo pomocnym narzędziem ręcznym w ogrodzie. Będziesz go potrzebował do kształtowania i przycinania roślin i krzewów, a także do usuwania martwego wzrostu. Warto zainwestować w porządną parę sekatorów, ponieważ wytrzymają długo, dłużej będą ostrzejsze, poradzą sobie z grubszymi gałęziami i będą przyjemniejsze w użytkowaniu. Sekatory są jednym z najczęściej używanych narzędzi ogrodniczych. Cokolwiek robisz w ogrodzie, na pewno natkniesz się na rośliny, które należy przyciąć. Sekatory powinny być wystarczająco małe, aby zmieścić się w dłoni. Sekatory powinny być regularnie ostrzone, aby uzyskać czystsze cięcia i mniej uszkodzeń roślin.

Sekator kowadełkowy

Sekatory kowadełkowe to sekatory o długiej obsłudze, które służą do przycinania trudno dostępnych miejsc i cięcia grubszych gałęzi. Długie uchwyty oferują dźwignię potrzebną do przecinania gałęzi o większych średnicach. Mogą być dość spore. Uzyskaj odpowiednią długość, wiedząc, co będziesz ciąć i jak daleko będziesz musiał dotrzeć. Uchwyty wykonane z lekkiego aluminium lub kompozytu węglowego mogą być lżejsze. Utrzymuj ostrza nożyc w dobrym stanie i regularnie je ostrz tak jak ostrza sekatora.

Piła

Krzewy i drzewa będą musiały być od czasu do czasu kształtowane i przycinane, a zdrewniałe chwasty, również będą musiały zostać usunięte. Kiedy sekatory po prostu go nie przetną, piła przeprowadzi Cię przez większość trudniejszych prac związanych z cięciem w ogrodzie.

Grabie

Przed sadzeniem użyj grabi, aby usunąć kamienie z ziemi. Grabie służą również do wypoziomowania i wygładzenia powierzchni gleby, a także do zbierania śmieci, takich jak liście i chwasty. Możesz dodać kilka różnych rodzajów grabi do swojej kolekcji, aby sprostać różnym wymaganiom. Grabie mogą być używane do znacznie większej ilości zadań, niż można by przypuszczać. Mogą być również używane do rozbijania gleby, a także są najlepszym sposobem na oczyszczenie liści lub gałązek z trawnika. Dostępne są grabie proste lub zgrabiarki do liści z dłuższymi, lżejszymi zębami. Stalowe zęby są trwalsze niż plastikowe zęby, ale mogą być twardsze na delikatnych trawnikach. Kiedy uprawiasz i przygotowujesz glebę w swoim ogrodzie warzywnym na wiosnę, grabie ogrodowe są bardzo używane. Są w stanie wyrównać ściółkę, zarysować twardą glebę, aby uczynić ją bardziej przepuszczalną, i wyrównać brud przed siewem trawy.

Motyka

Motyka ogrodowa jest niezbędna do uprawy gleby, obrzeży trawnika i wielu innych prac ogrodniczych. Chociaż istnieją różne odmiany tego wielofunkcyjnego sprzętu ogrodowego, większość ogrodników będzie zadowolona ze standardowej motyki holenderskiej. Motyka przyda się podczas odchwaszczania i przygotowywania miejsc do sadzenia.

Kielnia ręczna

Kielnia ręczna to mały instrument używany do sadzenia, przesadzania i sadzenia roślin. Aby zmniejszyć zmęczenie dłoni i zapewnić optymalną kontrolę, poszukaj takiego z silnym połączeniem między ostrzem a uchwytem, a także wygodnym uchwytem. Wykopujesz za jej pomocą trudne chwasty. Zadaj sobie pytanie, czy jest w stanie bez niej wykonać to zadanie. Aby uniknąć rdzewienia, utrzymuj ją w czystości i przechowuj w suchym miejscu tak jak każdy inny sprzęt ogrodowy. Kielnie są niezbędnym narzędziem ręcznym do przesadzania roślin ściółkowych i ziół oraz usuwania chwastów. Aby przenieść więcej gleby, użyj szerokiego ostrza. W przypadku chwastów lub skalistego terenu użyj długiego, cienkiego ostrza.

Szpadel

Szpadel jest wymagany do większości zadań ogrodowych, szczególnie tych związanych z kopaniem i usuwaniem lub dodawaniem luźnych materiałów ogrodniczych, takich jak kompost, nawóz, ściółka, gleba i tak dalej. Dobry szpadel przyda się niezależnie od tego, czy usuwasz chwasty, rozprowadzasz ściółkę, wykopujesz głęboką dziurę, czy wypełniasz łóżko kompostem. Kiedy masz dużo kopania do wykonania, kielnia ręczna zajmie cały dzień. Użyj szpadla do kopania, aby wykonać zadanie w krótszym czasie. Ponieważ uchwyt będzie pod dużym obciążeniem, jest to narzędzie ogrodowe, które musi być dobrze wykonane i trwałe.

Widły

Widły to po prostu dłuższy wariant widelca ręcznego. Mogą być stosowane do spulchniania gleby na rozległych obszarach lub do rozbijania twardej gleby przed kopaniem. Widły ogrodowe są dobrym narzędziem do obracania gleby, ponieważ mogą kopać głębiej w gęstą glebę niż łopata. Proste zęby są bardziej skuteczne w kopaniu w zagęszczonej, skalistej lub gliniastej glebie. Kwadratowe zęby są trwalsze niż płaskie zęby, które mogą się zginać, jeśli wejdą w kontakt ze skałą lub korzeniem.

Następujące niezbędne przedmioty ogrodnicze znajdują się tuż poza nasza listą: para nożyczek, ochraniacze na kolana lub odpowiednia poduszka, szczotka i szopa do przechowywania wszystkich narzędzi i sprzętu. Dzięki nam Twój domek narzędziowy będzie miał wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój ogród był atrakcyjny i rósł, jeśli zainwestujesz w te kluczowe narzędzia ogrodnicze.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *