Co na mszyce – domowe sposoby na mszyce

Mszyce są zmorą i utrapieniem wielu ogrodników. Te owady ssące mogą być prawdziwą plagą i niszczyć uprawy. Jest jednak wiele sposobów wali z mszycami. Naturalne sposoby pomogą zwalczyć mszyce, nie ingerując w pozostała roślinność.

 • Mszyce to wrogowie każdego ogrodnika.
 • Rośliny zaatakowane przez mszyce po prostu “umierają”.
 • Z mszycami trzeba walczyć w trosce o swój ogród. Mszyce atakują rośliny zarówno na zewnątrz, jak i w domu.
 • Istnieje wiele sposobów naturalnych walki z mszycami. Sprawdź, jak możesz z nimi walczyć.
 • Środki chemiczne powinny być ostatecznością w zwalczaniu mszyc.
Sposoby na mszyce

Sposoby na mszyce

Co jest dobre na mszyce?

Dostrzegłeś mszyce na swoich roślinach i zastanawiasz się, co jest dobre na mszyce? Niektóre sposoby będą przy okazji tym, co odstraszy komary. Postępuj zgodnie z poniższymi strategiami zwalczania mszyc, aby uratować kurczący się ogród przed inwazją mszyc. NiektórePomimo najlepszych prób utrzymania roślin przy życiu, Twoje rośliny ogrodowe są skarłowaciałe, pomarszczone, żółknące lub zwinięte w liście? Możesz zidentyfikować winowajcę na spodnich stronach liści: duże skupiska mszyc lub lepkie pozostałości, które pozostawiają po ucztowaniu. Miękkie ciała w kształcie gruszki tych szkodników roślin występują w wielu odcieniach bieli, czerni, żółci, zieleni, brązu lub czerwieni. Żywią się sokiem rośliny i praktycznie wysysają życie z liści, łodyg, pąków, kwiatów, owoców i korzeni, stając się zmorą ogrodników na całym świecie.

Mszyce to małe owady ssące, które należą do rodziny owadów Aphididae. Jasnozielone mszyce (mszyce gruszkowe) są najbardziej rozpowszechnione na roślinach doniczkowych, ale mszyce można również znaleźć w kolorach różowym, białym, szarym i czarnym. Kiedy kolonie się osiedlają, skrzydlate mszyce mogą powstać i latać, aby zainfekować nowe rośliny. Dorosłe mszyce (nimfy) mają mniejszy wygląd niż młode mszyce (nimfy).

Co jest dobre na mszyce

Co jest dobre na mszyce?

Jak zwalczać mszyce?

Inwazje mszyc mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się, a owady są niezwykle mobilne, przemieszczając się z jednej rośliny do drugiej w szybkim tempie, jak więc zwalczać mszyce?. Kolonie mszyc są często pielęgnowane przez mrówki w ogrodzie zewnętrznym, które żywią się spadzią mszyc, słodkim płynem uwalnianym przez mszyce podczas karmienia sokiem.

Mszyce wyrządzają szkody roślinom, odprowadzając sok ze świeżego rozwoju. Lubią gromadzić się w kierunku rosnącego końca rośliny, przyczepiając się do delikatnych, zielonych łodyg. W rezultacie nowy liść może wydawać się pomarszczony lub skarłowaciały, a mszyce są często widoczne wokół łodygi. Roślina zacznie zrzucać liście, jeśli inwazja będzie wystarczająco poważna. Wreszcie, podobnie jak mączniaki, spadzi mszyce mogą sprzyjać powstawaniu pleśni i grzybów.

Mszyce rozmnażają się tak szybko – mówimy o wielu pokoleniach w jednym sezonie – że zanim zobaczysz owady na swoich roślinach, prawdopodobnie masz do czynienia z pełnoprawną inwazją. Na szczęście właściciele domów mogą zazwyczaj zwalczać szkodniki, zanim spowodują poważne szkody. Oto jak pozbyć się mszyc i zapobiec ich ponownemu spustoszeniu w roślinach.

 

Jak zwalczać mszyce

Jak zwalczać mszyce?

Naturalny sposób na mszyce

Jeśli zobaczysz mszyce na swoim podwórku, jeden z naturalnych sposobów na mszyce pomoże ci się ich pozbyć.

 • Jeśli zauważysz kilka mszyc na swoich roślinach, silna woda z węża skutecznie wyeliminuje inwazję. Spryskaj roślinę wodą, upewniając się, że dostaniesz spód każdego liścia. Powtarzaj ten proces co kilka dni, aż wszystkie mszyce zostaną usunięte, co może potrwać do dwóch tygodni.
 • Czy walczysz z inwazją mszyc z większą liczbą mszyc? Zrób własny płyn owadobójczy, rozwiązanie do zabijania owadów o niskiej toksyczności, które wysuszy delikatne ciała mszyc i zabije je bez szkody dla roślin. Po prostu połącz kilka łyżeczek mydła w płynie z jedną kwartą wody, a następnie spryskaj lub wytrzyj mieszaninę na liściach, łodygach i pąkach rośliny. Pamiętaj, że te robaki lubią chować się za liśćmi, więc pamiętaj, aby traktować również spód liści. Powtarzaj metodę co dwa lub trzy dni przez następne kilka tygodni, lub do momentu, gdy roślina będzie wolna od mszyc.
 • Jeśli inwazja mszyc jest ciężka, a mydło owadobójcze nie działa, może być konieczne użycie ogólnoustrojowego środka owadobójczego. Rozważ użycie substancji chemicznej zabijającej mszyce, która nie wpłynie na zapylacze, takie jak pszczoły, kolibry lub motyle.
 • Zastosuj alkohol do pocierania: Chociaż ta procedura jest czasochłonna, mszyce zostaną zabite, jeśli do ich pokrycia zostanie użyty wacik zanurzony w alkoholu do pocierania.
 • Zawieś lepkie pułapki. Jeśli powiesisz arkusze lub paski lepkiego papieru wokół swoich roślin, wszelkie owady, które przylecą do rośliny, zostaną na nich uwięzione. Lepkie pułapki można znaleźć w centrach ogrodniczych i Internecie.
Naturalny sposób na mszyce

Naturalne sposob na mszyce

Naturalne sposoby na mszyce – inne możliwości

Masz jeszcze inne możliwości naturalnych sposobów na pozbycie się mszyc. Kontrola fauny i flory, stałe kontrolowanie swoich roślin będą pomocne w walce z tymi owadami.

 • Możesz wyciąć kawałki rośliny, które są poważnie dotknięte i wyrzucić je na zewnątrz po usunięciu uszkodzonego składnika rośliny.
 • Mszyce są przyciągane zarówno do roślin zewnętrznych, jak i domowych. W pomieszczeniach badaj rośliny raz w tygodniu, aby złapać i leczyć mszyce, zanim staną się problemem.
 • Mszyce są chętnie spożywane przez różne robaki, w tym chrząszcze, dżdżownice i pasożytnicze osy. Jeśli chcesz przynieść pożyteczne owady do swojego ogrodu, unikaj stosowania pestycydów o szerokim spektrum działania, ponieważ może to również je zabić.
 • Mszyce są odstraszane przez oregano, szczypiec, szałwię, czosnek, pory, cebulę i inne rośliny o silnych zapachach. Powinny być sadzone w obszarach ogrodu, w których mszyce były problemem. Rośliny, które przyciągają mszyce, takie jak nagietek i nasturcja, mogą być również uprawiane po przeciwnej stronie nieruchomości, aby odciągnąć owady od problematycznego regionu. Pomyśl więc jak urządzić ogródek, aby sam zwalczał mszyce. Sadzenie towarzyszące jest długoterminową strategią zapobiegawczą, ale może znacząco zmniejszyć populację mszyc w ciągu wielu sezonów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *