Jak zrobić stojak na kwiaty do ogrodu?

Dlaczego nie spróbować czegoś nowego przyszłoroczną wiosną zamiast tych samych starych donic i nieciekawych podpór roślinnych, których używasz rok po roku? Domowe stojaki na rośliny to doskonały sposób na wyrażenie swojej kreatywności. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić samodzielnie stojak na doniczki. Przeczytasz, jak możesz wykorzystać różne przedmioty do stworzenia ciekawego stojaka na rośliny.

  • Nie wiesz jak zwiększyć rangę swoich ulubionych kwiatów w ogrodzie? My Ci podpowiemy.
  • Przeczytasz o wielu sposobach stworzenie atrakcyjnego stojaka na kwiaty.
  • Czy spodziewałeś się, że niepowtarzalny kwietnik można stworzyć, wykorzystując stary rower?
  • Sprawdź także inne oryginalne sposoby podniesienia rangi Twojej roślinności.
Jak zrobić stojak na kwiaty do ogrodu

Jak zrobić stojak na kwiaty do ogrodu?

Stojak na kwiaty zrób to sam – różne propozycje

Przedstawiamy Ci kilka propozycji stojaka na kwiaty DIY. Możesz samodzielnie stworzyć ciekawe rozwiązanie do zlokalizowania Twojej roślinności. Jeśli zastanwiasz się jak zaprojektować mały ogródek i umieścić w nim ciekawie kwiaty, oto nasze typy:

Stojaki z roślinami DIY w kącie

Jaskrawo kolorowa roślina doniczkowa umieszczona w zakamarku obok drzwi wejściowych daje każdemu, kto wchodzi do domu, ciepłe i przyjemne uczucie. Użyj kreatywnego stojaka, aby podnieść roślinę bliżej poziomu talii, zamiast umieszczać ją bezpośrednio na ziemi.

Stojak na rośliny DIY z wieloma pólkami

Wielopoziomowy stojak na rośliny jest idealny do prezentacji ulubionych roślin i kwiatów, a jednocześnie zapewnia, że każdy z nich otrzyma uwagę, na jaką zasługuje. Półki można tworzyć z prawie każdego materiału.

Wiszący ogród (DIY)

Wiszący ogród jest doskonałym przykładem wyświetlacza roślin DIY, który można zrobić w prawie każdy sposób, jaki można wymyślić.

Stojak na rośliny na stołku

Używanie stołka jako stojaka na rośliny to świetny sposób na uwzględnienie zarówno elementów kwiatowych, jak i praktycznych. Stołek może być używany w razie potrzeby, a roślina to doskonały sposób na dodanie zieleni do pomieszczenia.

Stojak na kwiaty zrób to sam

Stojak na kwiaty zrób to sam

Paletowy stojak na doniczki

Wspaniały wielopoziomowy ogród, który praktycznie wisi na ścianie, można stworzyć za pomocą stojącej palety do zawieszenia roślin doniczkowych. To świetny pomysł również na stojący ogród ziołowy. Poszukaj donic i doniczek z prostymi haczykami, które można przymocować do palety.

Stojak na rośliny wykonany z drewna

Wykorzystaj inspirowany minimalizmem drewniany stojak na rośliny, gdy naprawdę chcesz podkreślić wystawny kwitnący kwiat lub bardzo charakterystyczną roślinę. Ten podstawowy stojak zapewni, że cała uwaga skupi się na wybranej roślinie (roślinach).

Półka na rośliny

Możesz zrobić tę zewnętrzną półkę roślinną, jeśli nadal możesz wywiercić kilka otworów i wbić kilka gwoździ. Łatwo go złożyć, a instrukcje są proste. Przede wszystkim stojak wygląda fantastycznie na patio i podwórkach. Ma trzy warstwy, ale każda z nich może pomieścić dużą liczbę roślin. Rośliny, które są wysokie, idealnie zmieszczą się na górnej półce. Z drugiej strony dolne półki nadają się dla małych roślin.

Najprostszy stojak zewnętrzny

Jest to najprostszy ze stojaków dla roślin DIY. Drewniana skrzynka na warzywa i owoce to jedyna rzecz, której potrzebujesz, aby to zbudować. Doniczka jest umieszczana w pomalowanej skrzynce. Nie ma potrzeby stosowania drogiego sprzętu ani żmudnej pracy. Ten stojak będzie gotowy do doniczki w ciągu zaledwie kilku minut.

Ogród pionowy

Pionowy to droga, którą należy iść, jeśli brakuje ci miejsca lub musisz zbudować ekran, aby zapewnić prywatność na patio, tarasie lub balkonie. Pionowe ogrodnictwo w pełni wykorzystuje przestrzeń uprawy, stosując pionowe nawyki wzrostu lub pojemniki. To strategia, która działa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możesz posadzić ogród przy tylnych drzwiach lub ozdobić ponurą ścianę zewnętrzną.

Stojak na kwiaty DIY

Stojak na kwiaty DIY

Stojak na kwiaty DIY – oryginalne pomysły

Stojak na kwiaty DIY może być sposobem na wyrażenie swojej kreatywności. Różne przedmioty, które nie są ani trochę powiązane z kwiatami, mogą być ciekawym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego stojaka na Twoje kwiaty. Myśląc, jak zrobić taras aby był oryginalny i ciekawy, możesz wykorzystać nasze pomysły. Poniższe propozycje to tylko próbką możliwości. Samodzielnie możesz jako stojak wykorzystać wiele innych starych, nieużywanych przedmiotów i zrobić jedyny w swoim rodzaju stojak na kwiaty.

Stojak na rośliny wykonany z drewnianej drabiny

Użyj starej drewnianej drabiny, aby pomóc ci osiągnąć nowe wyżyny z roślinami. Rustykalna drewniana drabina to idealny wiejski szykowny dodatek do prezentacji kwiatów, ziół i innych roślin. Przekroje drabiny oferują doskonałą wielopoziomową powierzchnię dla różnych roślin. Ponadto otwartość formy drabiny zachęca rośliny o dowolnym odcieniu, w tym prostych zielonych kolorach, do wyróżnienia się.

Stojak na rośliny z małej ławki

Skromna drewniana ławka podtrzymująca kwitnącą wiosenną ulubienicę może być uosobieniem domku. Jeśli farba jest lekko porysowana, podkreślając ten antyczny aspekt, otrzymujesz punkty bonusowe za dodatkową słodycz.

Stojak z roweru

Uratuj stary rower i użyj ramy jako stojaka na rośliny DIY, aby uzyskać prawdziwie szykowny wygląd. Roślinność można podłączyć do wielu szprych na różne sposoby, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy stojak na rośliny.

Stojak na rośliny ze stołkiem fortepianowym

Podczas gdy wykorzystanie okrągłego, obrotowego stołka fortepianowego do rzeczywistego siedzenia na pianinie już dawno stało się przestarzałe, te urocze małe stołki fortepianowe tworzą fantastyczne nośniki roślin. Możesz pomalować stołek, aby pasował do twojego wystroju lub ozdobić go w dowolny sposób, aby wyróżniał się jako świetny akcent przed twoim domem.

Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele. Tylko Twoja kreatywność i wyobraźnia ograniczają możliwości stworzenia własnoręcznie atrakcyjnego kwietnika. Będzie to prawdziwa ozdoba Twojego ogrodu, tarasu, patio czy balkonu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *